Do pobrania
HEJTU JEST DUŻO, ALE DA SIĘ Z NIM WALCZYĆ
W ramach inicjatywy #bezhejtu przedstawiamy kompleksową analizę występowania mowy nienawiści na polskim Facebooku. W ciągu miesiąca przeanalizowaliśmy prawie 5,5 miliona komentarzy na 503 profilach na Facebooku. Wyniki jasno pokazują skalę problemu. Ponad 15% wszystkich komentarzy na polskim Facebooku to mowa nienawiści.
Pobierz PDF
REGULAMIN DYSKUSJI #BEZHEJTU
Moderatorzy dyskusji online często muszą zdecydować, które komentarze są niestosowne, a które można jeszcze tolerować. Regulamin dyskusji #bezhejtu daje moderatorom zbiór zasad, który pomoże im wykrywać i eliminować hejt (mowę nienawiści), dzięki czemu będą mogli stworzyć bezpieczną, pełną tolerancji przestrzeń do dyskusji. Na końcu regulaminu można również znaleźć także tekst, który można skopiować jako „reguły dyskusji” na profile w mediach społecznościowych.
Pobierz PDF
Zestaw prasowy do pobrania
Zapraszamy do pobierania zestawu prasowego, stworzonego z myślą o dziennikarzach, blogerach oraz wszystkich zainteresowanych inicjatywą #bezhejtu. Znajdziesz w nim wszystkie niezbędne informacje o naszej kampanii.
Pobierz